Aktualności

2012-04-27
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
W naszym gabinecie wykorzystujemy mikroskop operacyjny Leica , który łączy w sobie znaną i ceniona optykę tej firmy z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED oraz obraz HD.

Dlaczego mój ząb wymaga leczenia pod mikroskopem?

Mikroskop stosowany jest w stomatologii w leczeniu trudnych i skomplikowanych przypadków.Znacznie zwiększa on szanse na prawidłowe przeleczenie i zachowanie zębów,które były skazane na usunięcie .Zęby takie mogą funkcjonować i służyć jeszcze przez długie lata.

Mikroskop:

  • pomaga w odnalezieniu dodatkowych kanałów wraz z ich odgałęzieniami, które w tradycyjnym leczeniu są często niewidoczne dla lekarza, a przez to nie zostają opracowane i są przyczyną niepowodzeń,
  • pozwala na usunięcie złamanego w kanale narzędzia endodontycznego
  • umożliwia udrożnienie bardzo wąskich lub całkowicie zobliterowanych (zamkniętych) kanałów,
  • umożliwia dostrzeżenie niewidocznych gołym okiem pęknięć lub złamań korzenia


Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Podczas leczenia pod mikroskopem pacjent ułożony jest w pozycji leżącej.Mikroskop umieszczony jest na specjalnym wysięgniku tuż nad głową pacjenta, co umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Pacjent zostaje zabezpieczony koferdamem,czyli cienkim arkuszem gumy. Koferdam zabezpiecza zęby przed dostępem śliny oraz eliminuje konieczność używania ligniny i wałeczków bawełnianych.


Czy będę odczuwać ból w trakcie lub po zabiegu?

Nie. Wszystkie procedury wykonywane są w znieczuleniu miejscowym; większość pacjentów nie zgłasza dyskomfortu podczas zabiegu. Natomiast bezpośrednio po zabiegu lub przez kilka kolejnych dni może wystąpić niewielki,przejściowy ból i ząb może być bardziej wrażliwy przy nagryzaniu.
Czy mój ząb będzie potrzebował specjalnej opieki lub dodatkowych zabiegów po leczeniu kanałowym?
Warunkiem powodzenia leczenia kanałowego jest szczelna odbudowa zęba,która powinna nastapic jak najszybciej po leczeniu kanałowym.Po wypełnieniu kanałów, ząb zabezpieczany jest tymczasowo opatrunkiem. Wówczas może być on bardziej podatny na pęknięcia.Powinno się wtedy unikać gryzienia twardych pokarmów po stronie leczonego zęba.
Poza tym ząb przeleczony kanałowo i prawidłowo odbudowany,należy pielęgnować tak samo jak pozostałe zęby ,czyli:stosować odpowiednią higienę, nitkować przestrzenie międzyzębowe, regularnie zgłaszać się na przeglądy i profesjonalne czyszczenie.

Jakie jest powodzenie leczenia kanałowego?

Jak przy każdej interwencji w żywy organizm nie możemy mieć 100% pewności powodzenia. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i technikom leczenia powodzenie zabiegu pierwotnego (pierwszego) leczenia kanałowego wynosi 90%,
a powodzenie w przypadku ponownego leczenia kanałowego (tzw. releczenia) wynosi 75-80%. Przypomnijmy, że alternatywą dla tego postępowania jest usunięcie zęba. Warto wspomnieć, że na powodzenie leczenia kanałowego w dużym stopniu ma wpływ sposób odbudowy zęba po leczeniu. Jak wynika z badań założenie dużej „plomby” jest niewystarczające. Wskazana jest odbudowa protetyczna za pomocą inlaya lub korony protetycznej.

Zasady współpracy z innymi lekarzami.

Nasza praktyka jest otwarta na współpracę z innymi stomatologami.
Naszą podstawową zasadą jest wykonywanie leczenia tylko w takim zakresie w jakim pacjent zostaje skierowany, a następnie powrót pacjenta do swojego stomatologa. Po zabiegu pacjent otrzymuje pisemną informację dotyczącą wykonanego leczenia wraz ze zdjęciem RTG.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostajemy w kontakcie telefonicznym z lekarzem kierującym.


Aktualności
addda... 
W naszym gabinecie wykorzystujemy mikroskop operacyjny Leica , który łączy w sobie znaną i cenioną... 
Zadzwoń
Stargard Szczeciński, os. Zachód B 14

Wykonanie: Planfirm.pl fotografie, panoramy, strony stargard